عکاسی کودک – عکاسی کودک در رامسر ، تنکابن

احتمالا شما هم تا فرصتی گیر میارید گوشی هوشمندتون رو بر میدارید و از کودک دلبندتون عکس میگیرید تا اون لحظه زیبارو ثبت کنید ، چون دیدن دوباره ی اون لحظات نه تنها لذت بخش بلکه تکرارنشدنیه ! در این صفحه شما عزیزان رو با شغل خودم ، یعنی عکاسی کودک ، بیشتر آشنا میکنم و نکاتی رو بهتون میگم که در عکاسی از کودک دلبندتون به کار ببرید و عکس های جذاب تری از اون ها بگیرید ، راستی اگر در سفر به شهرهای شمالی مثل رامسر و شهسوار بودید و دوست داشتید عکاسی از کودک در رامسر یا شهسوار در طبیعت زیباش داشته باشید ، حتما با من تماس بگیرید چون لوکیشن های فوق العاده برای عکاسی در رامسر و شهسوار سراغ دارم و البته با تیم خوبی که داریم میتونیم لحظات زیبا و خاطره سازی رو از شما و عکاسی از کودک شما در رامسر و شهسوار ثبت کنم ، با من همراه باشید.

عکاسی کودک در اصل یکی از انواع عکاسی حساب میشه ، که شاخه ی تخصصی از عکاسی است و با توجه به سن کودک شما به صورت زیر طبقه بندی میشه :

انواع عکاسی از کودک نسبت به سن

 • عکاسی از نوزاد (2 تا 12-15 روزگی)
 • عکاسی از کودک نوپا 15روز تا 12 ماه
 • عکاسی کودک خردسال 1سال الی 5 سال
 • عکاسی از کودکان پیش دبستان و دبستانی

همانطور که در بالا اشاره کردم 4 دسته تقسیم بندی برای سن و سال کودکان داریم ولی عکاسی از کودک فقط به سن و سال ختم نمیشه ! موارد دیگه ای هم در ارتباط با این موضوع هست مثلا اینکه کودک و والدین با چه شرایط و محیطی احساس راحتی بیشتر میکنند و چه نوع سلیقه ای برای انجام عکاسی دارند

تقسیم بندی عکاسی از کودک نسبت به مکان عکاسی

 • عکاسی از کودک در منزل
 • عکاسی کودک در فضای باز طبیعت ( با دکور )( بدون دکور )
 • عکاسی کودک در آتلیه

خوب تاحالا فقط به انواع عکاسی که میتونیم انجام بدیم تا متفاوت ترین انواع عکس از کودکمون داشته باشیم رو بهتون گفتم ، حالا میخوام بهتون بگم که من همیشه قبل از اینکه برای عکاسی از یه کودک آماده بشم چه کارهایی میکنم ؟

خوب وقتی یکی از شما عزیزان در رامسر یا شهسوار با من تماس میگیره که از کودک دلندش عکاسی کنم اول از همه یکسری سوال ازشون میپرسم تا با شرایط کار ارتباط بیشتری بگیرم و شرایط مامان وبابا و کودک عزیز بیشتر برام قابل درک باشه تا بتونم عکاسی بهتری با تجهیزات کاملتر داشته باشم ، حالا بریم چندتا از این سوال هارو بهتون بگم که بعد از سال ها کار عکاسی از کودک در رامسر و شهسوار هم در آتلیه و هم در فضای باز به دست آوردم.

این سوالات رو قبل از عکاسی کودک از والدین بپرسید !!!

 1. آیا این عکاسی کودک مناسبت خاصی داره ؟ تولد ، مدرسه ، شب یلدا ، دندونی و …
 2. دوست دارید عکاسی کودک در رامسر در فضای باز انجام بدید یا در فضای آتلیه کودک رامسر ؟
 3. کودک چندماهه یا چند ساله است ؟
 4. این عکاسی کودک آیا فقط عکاسی از کودک است یا عکاسی از کودک و والدین است ؟
 5. نسبت به سوال قبل چه اکسسوری ها و دیزاین ها یا تم ها برای عکاسی لازم است ؟
 6. چند دست لباس برای کودک هنگام عکاسی نیاز است ؟
 7. اگر عکاسی فضای باز است به ساعت عکاسی توجه شود و فیکس شود

این اشتباهات را هنگام عکاسی کودک نکنید !!!

بدن شک عکاسی از کودکان لذت بخش ترین و سخت ترین کار در حرفه عکاسی است و گاهی ناخواسته در حین عکاسی کودکان مرتکب اشتباهاتی می شویم که از جلوه و جذابیت عکس ها می کاهد. این اشتباهات رایج عبارتنداز:

۱.اجبار کودک

بدترین اشتباه در عکاسی کودک اجبار کودک در قرار گرفتن در حالت مورد نظر است. این کار سببب عدم همکاری کودک و بد شکل شدن عکس ها می شود.

۲. همین الان لبخند بزن

لبخند زدن مصنوعی علاوه بر اینکه باعث ساختگی بودن عکس می شوند کودک را از ادامه کار باز می دارد باید از قبل اسبابی برای هیجان و لبخند طبیعی کودک مهیا کنید مثل یک آننبات خرسی چوبی جذاب

۳. در مقابل کودکان ایستاده عکاسی نکنید

برای برقراری ارتباط با کودک حین عکاسی باید قد خود را کوتاه کنید بنشینید و یا زانو بزنید ال او احساس راحتی کند و شما هم عکس هایی هم سطح بگیرید. ایستادن و آمرانه صحبت کردن حس نا امنی را به کودک القا می کند.

۴.حرکت نکن

شما باید مهارت عکاسی از کودکان در زمان بازی کردن و یا حتی دویدن کودک داشته باشید. برای بسیاری از کودکان حرکت نکردن و ساکن بودن بسیار سخت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *